0 poeng i Østfold for 3. laget
Vi møtte Sju-Spare og Fredrikstad i to toppkamper i 3.divisjon. Dessverre hadde hjemmelagene en klar fordel på baneforholdene i Sarpsborg og i Fredrikstad og dermed ble det 0-4 tap for oss i begge kampene.
I kampen mot Sju-Spare spiller vi en svært dårlig førsteserie der sparemiss var nøkkelordet for vår del. I de to andre seriene spiller vi oss opp på respektabelt nivå. Sju-Spare spiller imidlertid svært godt og slår oss i begge.
Det var kun i første serien vi hadde noen reell mulighet dersom vi hadde spilt opp mot vårt beste, men sånn gikk det altså ikke.
Totalt sett litt for dårlig spill fra vår side.
SBK: 837,900,935;2672
7-Spare: 917,959,978;2854
Turen gikk videre i lett snøvær til Fredrikstad og Kongstenhallen. Helt andre forhold med svært tørre baner. Her koste Fredrikstad seg på en hjemmebane som svært få bortelag finner seg til rette på. Slik også for oss.
I førsteserien famler vi oss fram alle sammen og taper med over 200 pinner for et Fredrikstadlag som storspiller.
Etterhvert finner vi noe ut av hvor vi skal stå og hvor vi skal kaste og i andreserien gjør vi et hederlig forsøk på å få med oss et poeng. Vi er nære men må igjen se oss slått. Tredjeserien blir en formalitet der begge lag tar det litt mer med ro og vi taper med over 100 pinner.
Totalen er ikke all verden, men sånn er det dessverre for mange bortelag i Kongstenhallen.
SBK: 801,924,811;2536
FBK: 1003,956,923;2882
Var det så ingen lyspunkter i løpet av dagen.
Jo, i Sarpsborg spiller Torbjørn en nærmest prikkfri 3-serie og setter ny rekord med 627. GRATULERER!!
I Fredrikstad spiller Jon-Ivar bra med 581.
Alle spillerne kom seg i tillegg helskinnet hjem igjen etter en tur på en E6 preget av snøslaps og dårlige kjøreforhold:-)